پلاتین الکتروموتور تکفاز وکیوم متوسط(چین)

Pelatin-Electromotor

از {{model.count}}
90,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
کشور سازنده
کشور سازنده را انتخاب کنید.
کد
کد را انتخاب کنید.
وزن
وزن را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

 

پلاتین الکتروموتور تکفاز چیست؟

پلاتین الکتروموتور تکفاز که اصطلاحا کلید گریز از مرکز هم نام میگیرد، یک قطعه ای است که روی موتور قرار میگیرد و روی موتور، یکسری کنتاکت ها را قطع و وصل میکند. این قطعه با دو پیج روی درب موتورهای تکفاز سوار میشود. محلی که از آنجا پلاتین به موتور وصل میشود باید حتما عایق باشد و پلاتین الکتروموتور تکفاز نباید با موتور در تماس مستقیم باشد.

هنگامی که موتور راه اندازی میشود، راه انداز، وارد مدار میشود و پس از آنکه موتور به 70 درصد ظرفیت سرعت خود رسید، راه انداز از مدار خارج میشود. موتورهای تکفاز دو سرعته، ابتدا با دور تند راه اندازی میشوند(مثل موتور کولر آبی) و پس از اینکه موتور به 70 درصد ظرفیت سرعت خود رسید، راه انداز وارد مدار میشود که این کار را کلید گریز از مرکز انجام میدهد.

بعبارت دیگر، پلاتین در الکتروموتور وظیفه دارد تا در زمان راه اندازی موتور، خازن استارت را به مدار سیم پیچ وارد کند و موتور در نهایت قدرت راه اندازی میشود. نیروی گریز از مرکزی که به کلاج وارد میشود، کلاج را از مسیر خارج میکند و آن را به عقب می راند و این امر باعث میشود تا اتصال پلاتین از موتور قطع شود و بدنبال آن خازن استارت از مدار، خارج شود.

پلاتین


پلاتین الکترموتور به چه اشکالی در بازار موجود است؟

پلاتین بسته به نوع کار و وظیفه ای که ایفا میکند و بسته به نوع موتور، اشکال و اندازه ای متفاوتی دارد. پلاتین ها به شکل فنری گرد، تیغه ای و کشویی در بازار موجود است. نقطه مشترک پلاتین ها در این است که همه ی آنها دارای دو قسمت هستند. یک قسمت با کالیت یا همان فیبر استخوانی و یک قسمت فلزی. بعضی از انواع پلاتین بصورت فلزی طراحی شده اند و بعضی روکشی با کالیت دارند. سیمی که به پلاتین متصل است به روش های مختلفی مانند فیش کولری، کاپ شو گرد و لحیم کردن، به پلاتین متصل میشود.

پلاتین و کلاج دو جزء جدایی ناپذیر در وسایل نقلیه موتوری و الکترموتور میباشند که بصورت مادگی و نر در کنار هم قرار میگیرند. پس واضح است که برای انتخاب یک پلاتین مناسب، باید حتما نوع کلاج و نوع موتور  را در نظر گرفت و پلاتینی که انتخاب میشود با کلاج و موتور، متناسب باشد. مثلا کلاج بلغاری با پلاتین بلغاری و کلاج الکو با پلاتین الکو، مورد استفاده قرار میگیرند و بسته میشوند. در شکل زیر نمونه ای از کلاج الکتروموتور و پلاتین الکترموتور، آورده شده است.


کلاج و پلاتین

 نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که پلاتین و کلاج در حین نصب و بعد از نصب احتیاج به تنظیمات دارند و این تنظیمات باید زیر نظر متخصص انجام شود. بازرگانی خموشی با بیش از دو دهه تجربه در زمینه ساخت و تهیه انواع قطعات صنعتی، دارای تیمی متخصص و مشاوران زبده میباشد که کاربران عزیز میتوانند برای گرفتن مشاوره و خرید پلاتین الکترموتور و کلاج الکترموتور از متخصصین این شرکت کمک بگیرند.مدیر سایت

بسیار محصول خوب و باکیفیتی است. سپاس از بازرگانی خموشی

770 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...